Ce să faci când...Știrile de sperie. Un ghid pentru copiii care vor să înțeleagă evenimentele recente

Preț: 45,00 lei
Disponibilitate: în stoc
ISBN: 978-606-40-2065-9
Editura:
Anul publicării: 2024
Pagini: 80
Format: 21 x 28

DESCRIERE

Ce să faci când...Știrile de sperie. Un ghid pentru copiii care vor să înțeleagă evenimentele recente

Autor: Dr. Jacqueline B. Toner

Știrile înfricoșătoare sunt o parte inevitabilă a vieții. Din jurnalele TV, de la radioul din mașină, din presa online sau din discuțiile adulților, copiii sunt deseori bombardați cu informații despre violență, fenomene meteorologice, epidemii sau schimbarea climatică. În aceste situații, copiii s-ar putea să devină speriați și copleșiți.

Ce să faci când știrile te sperie le oferă copiilor o modalitate de a pune evenimente înfricoșătoare în perspectivă, pentru a se liniști și a face față dificultăților vieții.

RECENZII

Spune-ne opinia ta despre acest produs! scrie o recenzie

Cărți noi - Carti Pentru Copii

Created in 0.0298 sec
Acest site folosește cookie-uri pentru a permite plasarea de comenzi online, precum și pentru analiza traficului și a preferințelor vizitatorilor. Vă rugăm să alocați timpul necesar pentru a citi și a înțelege Politica de Cookie, Politica de Confidențialitate și Clauze și Condiții. Utilizarea în continuare a site-ului implică acceptarea acestor politici, clauze și condiții.