Ceea ce nu poate fi ascuns

Preț: 39,00 lei
Disponibilitate: în stoc
ISBN: 978-606-400-673-8
Editura:
Anul publicării: 2019
Pagini: 368
Format: 13x20

DESCRIERE

Ceea ce nu poate fi ascuns

Agnès Martin-Lugand

 
 
De la autoarea fenomenului international Oamenii fericiţi citesc şi beau cafea

Reine este o femeie de succes care, împreună cu cel mai bun prieten al său, Paul, are o agenție de comunicare. E foarte pasionată de munca ei şi duce o viață fericită alături de Noé, băiatul său de şaptesprezece ani, care se pregăteşte de bacalaureat. 
Într-o zi, prin intermediul unuia dintre clienții săi, Pacôme, de care se simte foarte atrasă, Reine îl reîntâlnește pe iubitul ei din tinerețe, Nicolas. E o revedere dulce-amară, căci Nicolas a părăsit-o atunci pentru o altă femeie, neştiind ce lasă în urmă. 
Dar unele lucruri nu pot fi ascunse la nesfârşit, iar adevărurile dureroase ies la iveală, bulversând viaţa lui Reine, care trebuie să-şi limpezească sentimentele şi să hotărască pe cine iubește cu adevărat.

"Ceea ce nu poate fi ascuns este un roman emoţionant, care te face să meditezi asupra unor teme esenţiale: iubirea, despărţirea, iertarea." - Paris Match 

"Talentul de povestitoare al lui Agnès Martin Lugand este incontestabil — cunoaște în profunzime lexicul complicat al iubirii." - Le Figaro 

"Scrisul lui Agnès Martin-Lugand e o forță descătușată." - Le Parisien

După ce a profesat ca psiholog timp de șase ani, Agnès Martin-Lugand s-a dedicat scrisului, publicându-și primul roman, Oamenii fericiți citesc și beau cafea, în regim propriu, pe platforma Kindle Amazon, în decembrie 2012. Remarcată rapid de bloggerii literari, a trezit interesul Editurii Michel Lafon, care i-a propus debutul în lumea editorială tradițională. Astfel, romanul său a cunoscut un succes uriaș, fiind tradus în mai multe limbi, iar drepturile de ecranizare au fost deja achiziționate de o casă de producție de la Hollywood. 
Cărțile lui Agnès Martin-Lugand s-au vândut în Franța și în lume în peste 3 milioane de exemplare și au fost traduse în 32 de limbi. 
La Editura Trei, de aceeași autoare, au apărut: Oamenii fericiți citesc și beau cafea, Viața e ușoară, nu-ți face griji, Îmi pare rău, sunt așteptată…, Fericirea îmi scapă printre degete, Încă aud muzica noastră în gând şi Lumina unui nou început.

RECENZII

Spune-ne opinia ta despre acest produs! scrie o recenzie
Created in 0.0324 sec
Acest site folosește cookie-uri pentru a permite plasarea de comenzi online, precum și pentru analiza traficului și a preferințelor vizitatorilor. Vă rugăm să alocați timpul necesar pentru a citi și a înțelege Politica de Cookie, Politica de Confidențialitate și Clauze și Condiții. Utilizarea în continuare a site-ului implică acceptarea acestor politici, clauze și condiții.