Dicționar de optimisme - Chris Simion - Mercurian

Preț: 59,00 lei
Disponibilitate: în stoc
ISBN: 978-606-40-0977-7
Editura:
Anul publicării: 2021
Pagini: 130
Format: 12 x 17
Categoria: Dictionare

DESCRIERE

Dicționar de optimisme

 Chris Simion - Mercurian

"«Dicționarul de optimisme» l-am scris cât am stat la Sibiel împreună cu Tiberiu, soțul meu, în perioada de lock down, când am simțit că «universul» ne-a tras frâna de mâna și ne-a trecut pe modul «avion». Și ce să fac la înălțime și fără semnal? Am început să mă joc. Optimismul este o opțiune. Nu m-am născut optimistă. Am devenit. Am învățat de una singură că dacă aleg întunericul s-ar putea să nu mai ajung niciodată la lumină. Dar dacă aleg lumina...poate am șansa să mă bucur de ea. Încearcă și tu. E un exercițiu bun pentru suflet." – Chris Simion

DĂRUIEŞTE PENTRU A EXISTA MAI DEPARTE.
Dicționarul de optimisme este cadoul perfect pentru acest sfârşit de an 2020.... pentru că:
- este primul dicționar/ agendă în care fiecare dintre noi poate inventa cuvinte și fraze dragi sufletului său
- este un suflu de optimism, încredere și bunătate pentru oricine îl citește/ foloseşte
- este sigurul dicționar/ agendă care spune lucrurilor pe nume fără a se ascunde după motto-uri sau experiențe de viață false.

"Când ți se pare că nu mai poți, doar ți se pare.
Poți mult mai mult.
Păstrează-ți lacrimile pentru momentele de fericire.
În fiecare răsărit de soare se naște ceva frumos." – Chris Simion

RECENZII

Spune-ne opinia ta despre acest produs! scrie o recenzie
Created in 0.0373 sec
Acest site folosește cookie-uri pentru a permite plasarea de comenzi online, precum și pentru analiza traficului și a preferințelor vizitatorilor. Vă rugăm să alocați timpul necesar pentru a citi și a înțelege Politica de Cookie, Politica de Confidențialitate și Clauze și Condiții. Utilizarea în continuare a site-ului implică acceptarea acestor politici, clauze și condiții.